0

Korzyści płynące z aquafitness dla Twojego zdrowia

Korzyści z Aquafitness jest wiele i obejmują wiele korzyści zdrowotnych. Jest to świetny sposób na ćwiczenia, a także pomaga poprawić sen i obniżyć poziom cholesterolu.

Częste urazy związane z pływaniem

Pływanie jest jedną z najpopularniejszych aktywności w Stanach Zjednoczonych. Jednak wskaźnik urazów jest wysoki. Szacuje się, że ponad siedemdziesiąt pięć procent pływaków doznaje kontuzji podczas jednego sezonu.

Wielu z tych urazów można zapobiec. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że używasz dobrej techniki. Drugim krokiem jest ograniczenie nadwyrężania danego obszaru. Jeśli doświadczasz urazu, ważne jest, aby szukać pomocy medycznej.

Nadużywanie i zmęczenie to dwie główne przyczyny urazów w pływaniu. Na szczęście większości urazów można zapobiec dzięki odpowiedniemu odpoczynkowi i właściwej technice. Jeśli jednak doznasz kontuzji, istnieją skuteczne metody leczenia, które pomogą Ci szybko wyzdrowieć.

Powszechne urazy związane z pływaniem obejmują bóle ramion, szyi i dolnej części pleców. Choć wszystkim tym trzem przypadkom można zapobiec, mogą one również ulec nasileniu w wyniku nieprawidłowej techniki.

Uraz barku może być spowodowany nadmiernym wysiłkiem podczas pływania stylem piersiowym lub dowolnym. Zapalenie ścięgna mankietu rotatorów, zapalenie kaletki maziowej i impingement mogą być bolesne. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń. Jeśli podejrzewasz uraz szyi, powinieneś skupić się na rozciąganiu mięśni szyi.

Urazy kolana mogą również wystąpić u pływaków. Urazy te obejmują skręcenia MCL, spondylozę i zapalenie kaletki. Możesz uniknąć tych urazów, zmieniając swoją rutynę i wzmacniając grupy mięśniowe nóg.

Możesz również zapobiec tym urazom utrzymując biodra i nogi w jednej linii. Jest to szczególnie pomocne, jeśli planujesz pływać przez długi okres czasu.

Możesz również zapobiec bólowi dolnej części pleców, skupiając się na sile rdzenia. Powinieneś ćwiczyć górną i dolną część pleców, a także miednicę, aby wzmocnić swój rdzeń. Kiedy jesteś w wodzie, powinieneś utrzymywać swoje ciało w linii prostej. Jeśli pływasz z odwróconymi plecami lub masz głowę zbyt wysoko, możesz uszkodzić plecy.

Możesz poprawić wytrzymałość mięśni poprzez wykonywanie ćwiczeń cardio. Powinieneś również robić przerwy w treningu. Ćwiczenia te podniosą tętno i pobudzą jelita.

Jeśli planujesz pływać przez dłuższy czas, powinieneś robić przerwy, gdy zaczniesz odczuwać zmęczenie.

Obniża poziom tkanki tłuszczowej i cholesterolu

Nie ulega wątpliwości, że aerobik wodny może podnieść poziom sprawności fizycznej, ale czy przy okazji obniża poziom tkanki tłuszczowej i cholesterolu? To, czy ten wodny trening jest dla ciebie, zależy od ciebie i twojego lekarza. Jednak jeśli jeszcze nie zanurzyłeś palców w wodzie, będziesz chciał spróbować, zanim spadniesz z wagonu.

Dobrze wykonany program może przynieść korzyści nie tylko w postaci lepszego ciała, ale niższego ryzyka choroby wieńcowej i dolegliwości sercowo-naczyniowych. Między innymi jest to również fajny sposób na poznanie podobnie myślących osób. Na przykład, możesz właśnie znaleźć swojego następnego partnera na następnych zajęciach aerobiku wodnego. Poza tym, będziesz najfajniejszą osobą na imprezie, dzięki swoim nowo nabytym umiejętnościom pływackim. Tak więc, jeśli jesteś na polowaniu na alternatywę dla tradycyjnych członkostw w siłowni, możesz rozważyć członkostwo w lokalnym ośrodku wodnym.

Nie ma oczywiście żadnych gwarancji, ale jeśli poważnie myślisz o swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu, wodny aerobik jest bezpiecznym i przyjemnym miejscem do rozpoczęcia. Tak długo, jak będziesz ostrożny, będziesz czerpać korzyści. Dodatkowo, możesz nawet odkryć kilka ukrytych klejnotów. Wśród wielu siłowni w mieście, znajdziesz szereg zajęć obejmujących całą gamę. Dla Twojej wygody, tutaj jest lista tylko kilka z nich. Będziesz również zadowolony, że wiele z nich oferuje zniżki dla członków przez ograniczony czas.

Spala więcej kalorii niż chodzenie po lądzie

Ćwiczenia w wodzie to świetny sposób na spalanie kalorii i utrzymanie dobrej formy. Oprócz spalania tłuszczu, mogą być mniej obciążające dla stawów. Na przykład, pływanie jest świetnym treningiem całego ciała. Godzinna lekcja aquafitu jest porównywalna z joggingiem trwającym od 6 do 8 minut na kilometr. Możesz również rozważyć uprawianie wodnego joggingu. W rzeczywistości może to być najlepsza forma ćwiczeń, jaką możesz uzyskać, jeśli wracasz do zdrowia po kontuzji.

Poza utratą wagi, trening wodny snazzed mnie w sposób, że nigdy bym nawet nie rozważał. To były najlepsze ćwiczenia, jakie kiedykolwiek miałem. I jako bonus, nie nudziłem się.

Najlepsze jest to, że możesz znaleźć instruktora z umiejętnością dostosowania treningu do swoich potrzeb. Na przykład, jeśli masz uraz kolana, istnieje garść ćwiczeń wodnych, które mogą pomóc w rehabilitacji bez narażania kolan na ryzyko. Najlepsze jest to, że możesz również mieć dobry czas robiąc to! A kiedy skończysz, nie jesteś jedyną osobą w basenie!

Jeśli szukasz trochę cardio i masz kilka minut do stracenia, wybierz się na wycieczkę do lokalnego centrum wodnego. Będziesz zaskoczony różnorodnością ćwiczeń, które możesz wykonać w krótkim czasie. Oprócz oczywistego cardio w wodzie, możesz wybrać zajęcia, które zawierają trening siłowy, jogę i sztuki walki. W rzeczywistości jest tak wiele zajęć, że z łatwością mógłbyś uczestniczyć w więcej niż jednym dziennie. Na pewno znajdziesz coś, co będzie pasowało do Ciebie i Twojego stylu życia. A jeśli dopiero zaczynasz, możesz znaleźć instruktora, który chętnie pokaże Ci, jak to zrobić.

Ćwiczenia w wodzie okazały się być najbardziej efektywnym spalaczem kalorii dla tych, którzy chcą stracić kilka kilogramów. Poza tym, jest to zabawny sposób na spędzenie godziny lub dwóch. Podczas typowej sesji będziesz się dobrze bawić, próbując nowych ćwiczeń, poprawiając swoją technikę i nawiązując przyjaźnie. W końcu będziesz miał lepszą sylwetkę i szczęśliwszy umysł.

Poprawia sen

Naukowcy z Brandeis University byli w stanie zidentyfikować związek między aktywnością fizyczną a jakością snu. W szczególności zauważyli, że ci, którzy wykonywali więcej czynności fizycznych, mieli bardziej spokojny sen. Odkryli, że zarówno mężczyźni jak i kobiety zgłaszali, że ich ogólna jakość snu była lepsza. Doszli do wniosku, że istnieje wiele korzyści ze zwiększenia aktywności fizycznej, szczególnie w odniesieniu do snu. Jednak przyznali również, że potrzeba więcej badań, aby ustalić związek między ćwiczeniami a jakością snu.

Korzystając z nadającego się do noszenia monitora aktywności, śledzili codzienną aktywność uczestników i ich sen. Po porównaniu obu grup, wyniki wykazały, że uczestnicy grupy ćwiczeniowej mieli znaczące zmniejszenie wyniku ESS. Grupa bez aktywności fizycznej nie wykazała zmniejszenia wyniku ESS. Po skorygowaniu o objawy depresyjne, poprawa subiektywnej jakości snu pozostała.

Badanie sugeruje, że 10-minutowa sesja ćwiczeń aerobowych dziennie może poprawić sen. Może również zminimalizować ryzyko rozwoju zaburzeń snu. Dodatkowo, może zwiększyć długość czasu snu. Autorzy zauważają, że sesja ćwiczeń może być zakończona w różnych miejscach, w tym w domu, na siłowni lub w centrum rekreacji. Oprócz zmniejszenia stresu, regularna aktywność fizyczna może pomóc w poprawie samooceny i zdrowia psychicznego.

Kilka innych badań wskazało również, że codzienna dawka aktywności fizycznej może poprawić jakość snu u starszych dorosłych. W szczególności, badania wykazały wartość progresywnego treningu siłowego w poprawie jakości snu u dorosłych z depresją. Uczestnicy tego badania byli rekrutowani z lokalnych publikacji środowiskowych, ulotek i YMCA. Większość sesji ćwiczeń odbywała się w domu, centrum rekreacyjnym lub na siłowni. Inne sesje ćwiczeń odbywały się na zewnątrz lub w sposób nieokreślony. Średni czas trwania sesji aktywności fizycznej wynosił 32,3 minuty. Badacze zauważyli również, że większość sesji obejmowała chodzenie lub jogging.

Ważne jest, aby pamiętać, że sesja aktywności fizycznej może być tak prosta, jak wyjście na spacer po lunchu. Jest to niewielka ilość czasu, którą można poświęcić na aktywność, ale może ona zrobić różnicę.

Podobne tematy