0

Kolarstwo jako droga do samopoznania

Jazda na rowerze to fantastyczna aktywność z wielu powodów. Jest to dobre ćwiczenie, zdrowy i przyjemny sposób podróżowania i może pomóc Ci odkryć, kim naprawdę jesteś. Niezależnie od tego, czy jeździsz rowerem do pracy, czy wolisz wybrać się na spokojną przejażdżkę, jazda na rowerze to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji.

Książka Emily Chappell

Emily Chappell to brytyjska kolarka, zawodniczka sportów wytrzymałościowych i kurierka rowerowa. Wygrała wyścig Transcontinental w 2016 roku, dzięki czemu stała się pierwszą kobietą, która ukończyła to wydarzenie. Jest również autorką dwóch książek. Jest zapaloną orędowniczką kobiet uprawiających kolarstwo.

Zanim zaczęła jeździć na ultra dystansach, Chappell pracowała jako kurier w Londynie. Była syndykalistką przygód, co oznacza, że podróżowała po świecie na rowerze. Obecnie jest freelancerem i okazjonalnym przewodnikiem rowerowym. Mieszka w Bristolu. Zwiedzała Amerykę Północną, Azję i Islandię.

Brała udział w ultradystansowych imprezach na całym świecie, w tym w 24-godzinnym wyścigu rowerów górskich Strathpuffer. Przejechała również przez całą Japonię. Jest założycielką syndykatu przygód. Obecnie prowadzi amatorską jazdę w Tour de France.

W swojej książce, Where There’s a Will, Chappell zgłębia swoją drogę do zostania kolarzem wytrzymałościowym. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat kolarstwa długodystansowego i doświadczeniami jako kobieta. Porusza również temat swojej depresji. Ta książka to lektura obowiązkowa dla tych, którzy interesują się kolarstwem.

Where There’s a Will znalazła się na długiej liście do nagrody William Hill Sports Book of the Year. Książka zgłębia również żal Emily po śmierci legendarnego kolarza długodystansowego Mike’a Halla. To książka o ludzkiej naturze, duchu i połączeniu. Jest to lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych kolarstwem długodystansowym.

Wygrała wiele wyścigów ultradystansowych, w tym 24-godzinny wyścig Strathpuffer. Była jedną z zaledwie sześciu solistek startujących w wyścigu Transcontinental 2016. Ukończyła 4000-milowe wydarzenie w trzynaście dni i dziesięć godzin. Była najszybszą kobietą, która ukończyła wyścig.

Trek Travel

Adventure Cycling Association to organizacja non-profit, która promuje kolarstwo i zachęca ludzi w każdym wieku do odkrywania świata na rowerze. Tworzy mapy i trasy, które pozwalają rowerzystom przemierzać świat w komforcie i stylu.

Aby uzyskać bardziej specjalistyczne i spersonalizowane doświadczenie, Trek Travel oferuje wycieczki z przewodnikiem, które obejmują światowej klasy rowery, zakwaterowanie i propozycje tras. Te doświadczenia są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować przyjemność z jazdy i stworzyć wspomnienia na całe życie.

Trek Travel nie ogranicza się tylko do wycieczek rowerowych z przewodnikiem; oferuje również wycieczki rowerowe po żwirze, obozy jeździeckie, a nawet przygody z własnym przewodnikiem. Wycieczka z własnym przewodnikiem to świetny sposób na zapoznanie się z nowym miejscem. Będziesz mógł wybierać spośród wielu opcji, takich jak dwu- lub trzy-nocny pobyt w luksusowym hotelu.

Zanim wyruszysz w drogę, przewodnik Trek Travel będzie miał okazję dopasować Twój rower. Odpowie on na wszelkie pytania i upewni się, że Twój rower będzie w idealnym stanie do końca podróży.

Pierwszego dnia wycieczki przewodnik Trek Travel pokaże Ci podstawy jazdy na rowerze. Dopasuje rower i zabierze Cię na krótką rozgrzewkę po okolicy. Porozmawiają także o bezpieczeństwie i innych związanych z nim informacjach.

Na koniec pierwszego dnia jazdy będziesz miał okazję zjeść w hotelu smaczny posiłek. Otrzymasz małą torbę, w której będziesz mógł nosić swoje ubrania do jazdy.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pobyt jedno- czy dwudniowy, będziesz miał dostęp do wszystkich udogodnień, które Trek Travel ma do zaoferowania. Od podgrzewanego basenu po klasztorny ogród – to luksusowe miejsce jest relaksującą oazą w sercu regionu Wachau.

National Brotherhood of Cyclists

Jeśli jesteś fanem kolarstwa i chcesz dowiedzieć się więcej o społeczności rowerowej, rozważ dołączenie do National Brotherhood of Cyclists. Jest to organizacja non-profit, która opowiada się za zdrowiem, kondycją i zabawą z kolarstwa w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Pomagają również sportowcom w zawodach krajowych i zachęcają rowerzystów o wszystkich umiejętnościach do udziału w imprezach międzynarodowych. Promują ścieżki rowerowe i programy współdzielenia rowerów.

Poza Narodowym Bractwem Cyklistów istnieje kilka innych organizacji, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład, Centrum Informacji dla Pieszych i Rowerów (PBIC) tworzy raporty i szkolenia na ten temat.

Kolejną jest Adventure Cycling Association. Ta grupa składa się z 44 500 członków w całych Stanach Zjednoczonych i ma misję tworzenia zdrowych społeczności. Jej flagowym produktem jest Adventure Cycling Route Network, największa sieć tras rowerowych na świecie. Organizacja prowadzi również Cycling Resources Centre, które jest źródłem informacji dla entuzjastów kolarstwa. Jej strona internetowa jest wypełniona pomocnymi przewodnikami i wskazówkami, jak stać się lepszym rowerzystą.

Wreszcie, jest Fundacja Be Good. Ta organizacja non-profit jest pomysłem pro rowerzysty Dave’a Zabriskie, który jest znany ze swojego poparcia dla bezpieczeństwa rowerowego w Karolinie Północnej. Organizacja ma na celu wspieranie osób i organizacji, które używają rowerów do leczenia i eksploracji na świeżym powietrzu.

Centrum Informacji Pieszej i Rowerowej to jedno miejsce, w którym można znaleźć wszystkie informacje związane z rowerami i pieszymi. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ PBIC zarządza wieloma stronami internetowymi i tworzy wiele ważnych raportów. Najlepszą częścią jest to, że nie mają żadnych opłat za dostęp do swoich usług.

Pelotonia

Pelotonia to trzydniowa impreza fundraisingowa, która łączy jazdę na rowerze z rozrywką. Celem jest podniesienie świadomości na temat znaczenia profilaktyki i wczesnego wykrywania raka. Tysiące ludzi podejmuje wyzwanie, aby zebrać pieniądze i świadomość dla sprawy. W tym roku organizacja zebrała ponad 23 miliony dolarów.

Organizacja ma oddany zespół wolontariuszy, pracowników i sponsorów, którzy sprawiają, że impreza jest udana. W zeszłym roku Huntington Bank był dumnym sponsorem wydarzenia już siódmy rok z rzędu. W tym roku 700 pracowników zgłosiło swój czas do pomocy.

Organizacja Pelotonia odniosła również sukces pomagając zebrać miliony dolarów na badania nad rakiem. 100% funduszy zebranych podczas imprezy przeznaczane jest na badania nad rakiem. Pieniądze są wykorzystywane przez James Cancer Hospital i Solove Research Institute. Organizacja zainwestowała również w przełomowe odkrycia naukowe.

Społeczność Pelotonii jest zróżnicowana. Należą do niej osoby, które przeżyły raka, lekarze, badacze i pracownicy. Jest to społeczność wspierająca, która szerzy nadzieję i pozytywne wibracje. Grupa dzieli się historiami i wzajemnie motywuje.

Wydarzenie Pelotonia było podstawą sukcesu organizacji. Dzięki niemu Pelotonia znalazła się w czołówce organizacji walczących z rakiem. Jednak po drodze napotkała również wyzwania.

Inauguracyjny przejazd Pelotonii był wyczynem wytrzymałościowym, w którym wzięło udział dwustu dwudziestu pięciu kolarzy. Pierwszym kolarzem stulecia był Tom Pelto.

Organizacja istnieje od 2008 roku. Pelotonia jest obecnie największą jednodniową zbiórką pieniędzy na cele rowerowe w Stanach Zjednoczonych. Jest to trzydniowe wydarzenie, które odbywa się w Columbus w stanie Ohio. Uczestnicy mogą przejechać nawet 200 mil, lub wziąć udział w krótszych trasach. W ciągu ostatnich dziesięciu lat organizacja przekazała ponad 250 milionów dolarów na badania nad rakiem.

PeopleForBikes

PeopleForBikes jest grupą wspierającą rowerzystów, która pracuje nad tym, aby jazda na rowerze była bezpieczniejsza i łatwiejsza. Wierzą, że rowery tworzą transformujące doświadczenia dla jednostek i społeczności. Są również częścią ruchu USA Cycling.

Organizacja posiada zespół ekspertów, którzy uruchomili programy motywacyjne w całym kraju. Możesz dołączyć do ich nadchodzącego webinarium, gdzie podzielą się kluczowymi punktami decyzyjnymi w rozwoju programu. Jest on przeznaczony dla lokalnych rzeczników, urzędników państwowych i wszystkich osób zainteresowanych zwiększeniem wykorzystania rowerów w swojej społeczności.

Program oceny miast PeopleForBikes ocenia miasta poprzez ranking jakości ich sieci rowerowych. Wykorzystuje również obszerne gromadzenie danych w celu identyfikacji społeczności przyjaznych rowerzystom. Pomaga miastom i miasteczkom w tworzeniu lepszej infrastruktury rowerowej.

Program Bicycle Friendly Business zachęca firmy do tworzenia środowisk przyjaznych rowerzystom. Dzięki temu mogą one przyciągać nowych klientów, a jednocześnie pomagają w ulepszaniu swojej społeczności.

Liga Amerykańskich Rowerzystów (League of American Bicyclists) opracowuje różne programy motywacyjne, aby zachęcić więcej osób do jazdy na rowerze. Kampania Arrive Happy jest jednym ze sposobów na zachęcenie większej liczby pracowników do jazdy na rowerze.

Business Intelligence Hub jest narzędziem służącym do śledzenia sprzedaży rowerów i znajdowania sposobów na wspieranie ich wypożyczania. Oferuje wiele przydatnych spostrzeżeń, ale jego spostrzeżenia są często niepotwierdzone.

Program Ride Spot zapewnia internetową platformę społecznościową dla ludzi, którzy kochają jeździć na rowerze. Oferuje również bezpłatną nawigację audio i wizualną na trasach rowerowych w pobliżu użytkownika. Jest to zabawny sposób, aby wyjść na zewnątrz i poznać nowe miasto.

The Cycle Effect to organizacja rowerowa non-profit, która działa w Górach Skalistych i w hrabstwie Rout w Kolorado. Używają marketingu, kontaktów ze społecznością i innych strategii, aby zachęcić ludzi do wyjścia na drogę i odkrywania.

Podobne tematy