0

Jak biegać, żeby schudnąć

Bieganie to świetna aktywność, która pomaga spalić kalorie, a także zmniejsza stres. Kiedy biegasz uwalniasz endorfiny, a to z kolei pomaga regulować tempo metabolizmu. To z kolei pomaga Ci schudnąć i spalić tłuszcz.

Bieganie to spalacz kalorii

Spalanie kalorii podczas biegania jest imponujące. Jeśli szukasz nowego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów, to jest to łatwy i tani sposób na osiągnięcie celu.

To, ile kalorii spalisz, zależy od kilku czynników. Długość biegu, wielkość ciała, a nawet pogoda mogą wpływać na liczbę kalorii spalanych podczas treningu.

Najdokładniejsze oszacowanie spalanych kalorii będzie pochodzić z monitora aktywności serca. Możesz również skorzystać z aplikacji na smartfony, fitness trackera lub zegarka GPS do biegania.

Podczas gdy bieg jest świetnym sposobem na utratę wagi, nie jest to jedyny sposób, aby to zrobić. Oprócz spalania kalorii, możesz poprawić swój nastrój i wzmocnić stawy i płuca. Możesz również obniżyć tętno i zmniejszyć szanse na rozwój chorób sercowo-naczyniowych.

Jeśli jesteś nowy w bieganiu, warto zacząć od krótkiego biegu. Dziesięciominutowy bieg pozwoli spalić 363 kalorie dla osoby ważącej 160 funtów. Następnie możesz zwiększyć swoje interwały biegowe o jedną minutę za każdym razem, gdy wychodzisz na bieg.

Dodanie kilku taśm oporowych do swojej rutyny biegowej może zwiększyć spalanie kalorii. Będziesz również musiał być świadomy tego, co jesz po swoim biegu. Jeśli się przejadasz, możesz faktycznie pakować na kalorie.

Możesz również użyć kalkulatora kalorii, aby określić, ile kalorii możesz spodziewać się spalić podczas biegu. Liczba ta będzie się różnić w zależności od Twojej płci, rozmiaru ciała i prędkości.

Najlepsze w bieganiu jest to, że można to robić wszędzie. Nie potrzebujesz specjalnych butów ani sprzętu. Możesz biegać na bieżni, w parku lub na szlaku.

Bieganie pomaga regulować tempo metabolizmu

Bieganie to świetny sposób na spalanie kalorii i zrzucanie kilogramów. Nie tylko poprawia zdrowie serca, ale także sprawia, że czujesz się lepiej. Kiedy ćwiczysz, twoje ciało uwalnia endorfiny i inne hormony redukujące stres. Poza tym, wykazano, że pomaga zmniejszyć stan zapalny, zwiększyć masę mięśni szkieletowych i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Jeśli szukasz, aby uzyskać kształt, trzeba będzie plan do naśladowania.

Będziesz chciał poszukać programu, który zawiera mieszankę aerobiku o niskiej aktywności i treningu interwałowego. Podczas treningu interwałowego organizm potrzebuje więcej tlenu niż jest przyzwyczajony, aby spalić tłuszcz. Wzrost spalania kalorii po ćwiczeniach trwa do 48 godzin. Najlepszym momentem na rozpoczęcie ćwiczeń jest wczesny ranek, zanim dzień pracy nabierze tempa.

Korzyści z biegania są liczne i zróżnicowane, od poprawy koncentracji umysłowej i pewności siebie po zmniejszenie stresu i niepokoju. Dla osób, które cierpią na choroby przewlekłe, regularne ćwiczenia mogą również złagodzić ból związany z tymi schorzeniami. Jeśli jednak poważnie myślisz o utracie wagi, musisz włożyć wysiłek, aby ją utrzymać. Być może będziesz musiał uzupełnić swoją aktywność o zdrową dietę, unikając okropnych przekąsek. To będzie łatwiej powiedzieć niż zrobić, jeśli jesteś skłonny do jedzenia na zewnątrz.

Posiadanie odpowiedniego buta do biegania jest również koniecznością, podobnie jak dobra para skarpet. Dobra para butów uchroni Cię przed potknięciem i upadkiem. Powinieneś również nosić kapelusz, aby chronić oczy przed słońcem. Jeśli zamierzasz być na zewnątrz przez całą noc, zabierz ze sobą wodę.

Bieganie pomaga zmniejszyć stres

Jeśli chcesz schudnąć, bieganie jest skutecznym sposobem na zmniejszenie stresu. Dzięki niemu czujesz się bardziej pewny siebie i rzadziej ulegasz pokusie przejadania się. Stwierdzono również, że pomaga zmniejszyć niepokój.

Oprócz tego, że bieganie pomaga Ci radzić sobie ze stresem, zwiększa także Twoją energię i poprawia nastrój. Korzyści z biegania są szczególnie widoczne, jeśli masz problemy z lękiem. Dzieje się tak dlatego, że jest to ćwiczenie fizyczne, które uwalnia endorfiny. Są to naturalne substancje chemiczne, które wpływają na to, jak się czujesz i wpływają na Twój nastrój.

Biegacze zgłaszają doświadczanie uczucia euforii. To uczucie nazywane jest “runner’s high” i jest wielką zaletą biegania. Jest ono często doświadczane po ciężkim biegu i jest potężne.

Wykazano, że zwiększone krążenie krwi, które występuje podczas biegu, wpływa na pewne obszary mózgu, które reagują na stres. Obszary te obejmują hipokamp, który wspiera uczenie się i pamięć.

Wzrost dotlenienia krwi powoduje również, że Twój umysł się oczyszcza i ułatwia jasne myślenie. Oznacza to, że Twój umysł nie będzie tak łatwo przytłaczany przez negatywne myśli.

Lepsze wykorzystanie tlenu pomaga również złagodzić zmęczenie wynikające z codziennych czynności. Biegacze czerpią korzyści z lepszego wyglądu ciała i jakości snu.

Chociaż stres jest normalny, może mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie. Regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć skutki stresu i pomóc przywrócić równowagę w Twoim systemie reakcji na stres.

Dla wielu osób bieganie daje im ulgę, której potrzebują od stresu. Zapewnia im również czas i przestrzeń, których potrzebują, aby oczyścić umysł i skupić się na swoim życiu.

Gdy zaczynasz przygodę z bieganiem, pamiętaj o cierpliwości. Uzyskanie korzyści zajmie Ci trochę czasu. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skorzystaj z porady specjalisty ds. zdrowia.

Bieganie wyzwala endorfiny

Endorfiny to substancje chemiczne wytwarzane przez centralny układ nerwowy w odpowiedzi na dyskomfort fizyczny. Te substancje chemiczne są często wykorzystywane jako naturalne środki przeciwbólowe. Działają one również jako wzmacniacze nastroju, pozwalając ludziom cieszyć się uczuciami szczęścia i przyjemności.

Uwalnianie endorfin znane jest jako “biegowy haj”. Daje ono biegaczom uczucie skrajnego szczęścia i odprężenia. Endorfiny nie działają jednak w celu pokonania ekstremalnego zmęczenia lub kontuzji.

Endorfiny to grupa substancji chemicznych, które są uwalniane do krwiobiegu podczas ćwiczeń. Są to duże cząsteczki, które są wytwarzane naturalnie w organizmie. Nazywane są również endokannabinoidami. Działają w tych samych regionach mózgu, które kontrolują emocje takie jak miłość.

Endorfiny są również wykorzystywane do walki z bólem, co pomaga sportowcom przez niego walczyć. Mogą pomóc w regulacji apetytu i mogą poprawić zdolność organizmu do radzenia sobie ze stresem. Niektóre badania wskazują nawet, że ćwiczenia mogą obniżyć depresję.

Endorfiny są uwalniane w powodzi cząsteczek, które podróżują przez krwiobieg. Te substancje chemiczne są produkowane głównie w przysadce mózgowej. Pęd tych substancji chemicznych daje biegaczom “haj”, którego doświadczają po treningu.

Czas, jaki zajmuje endorfinom zalanie krwiobiegu, różni się w zależności od osoby. Może to trwać od 10 minut do ponad 30 minut. Należy pamiętać, że bieganie przy maksymalnym wysiłku nie spowoduje uwolnienia endorfin.

Bieganie może również pomóc w łagodzeniu depresji. Udowodniono, że niski poziom noradrenaliny jest związany z depresją. Poprzez zwiększenie serotoniny w mózgu, ćwiczenia mogą zmniejszyć depresję.

Istnieje kilka sposobów na naturalne zwiększenie poziomu endorfin. Ważne jest jednak, aby unikać stosowania leków lub samookaleczania w celu zwiększenia tych hormonów. Te metody nie są zalecane i mogą być niebezpieczne.

Bieganie z przyjacielem

Bieganie z przyjacielem to świetny sposób na zdobycie kondycji. Towarzystwo, z którym jesteś sparowany, może zapewnić Ci odpowiedzialność, której potrzebujesz, aby trzymać się reżimu ćwiczeń. Dodatkowo, jest to fajny sposób na pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi. Nie wspominając o korzyściach płynących z posiadania dodatkowego zestawu oczu na plecach. A gdy już to zrobisz, możesz znaleźć się na drodze do zdrowszego siebie.

Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi, nie będziesz chciał mieć kumpla, który jest zbyt leniwy, aby pomóc Ci uderzyć w chodnik. Na szczęście, istnieje wiele opcji tam. Poza tym, jesteś zobowiązany do posiadania kilku dobrych kolegów, których poziom sprawności fizycznej pasuje do Ciebie. A skoro już przy tym jesteśmy, nie zapomnij skorzystać z uroków natury. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na to jest dołączenie do lokalnego klubu biegacza. To nie tylko sprawi, że ćwiczenia staną się zabawą, ale da ci nową sieć społeczną, z którą będziesz mógł uprawiać jogging. Dlaczego więc nie uczynić tego wysiłku priorytetem? Mam nadzieję, że powyższe sugestie zapewnią Ci zabawną rutynę fitness na całe życie. Możesz również oczekiwać, że będziesz mieć mnóstwo śmiechu. A jeśli masz dzieci, zabawny trening jest świetną nagrodą za ich wysiłki. A jeśli jesteś mamą, dostaniesz trochę bardzo potrzebnej matczynej miłości w zamian. Utrzymanie zabawy to połowa sukcesu. A jeśli nie możesz zobowiązać się do długiego biegu, zawsze możesz sprawdzić lokalne szlaki spacerowe. Zdziwisz się, jak łatwo jest wyjść z domu i pobiegać po okolicy.

Podobne tematy